Перегляд повної версії : Компенсация за разрушенную недвижимость для украинцев через приложение "Дія"
С сегодняшнего дня будет работать новый функционал в "Дія" — уже можно подать заявку на возмещение потери дома или квартиры — Зеленский.
Государство компенсирует каждый метр потерянной недвижимости, — заявил президент.
Как подать заявку на компенсацию за разрушенное во время войны жилье? Вот как выглядит новая функция в Дие по компенсации за повреждённое во время войны имущество, которая заработала сегодня.
Уже можно подать заявку на возмещение потери дома или квартиры.
Чтобы получить доступ к услуге — необходимо обновить приложение. Также через неделю услуга будет доступна в ЦНАПах.
13020 13021 13022
Как государство планирует компенсировать украинцам их разрушенные квартиры.
Украинцы, потерявшие свой дом из-за войны с рф, получат компенсацию в виде квартир, которые государство планирует строить и раздавать таким гражданам.
Однако украинцы смогут отказаться от предложенного жилья и вложить выделенные деньги в любое другое частное строительство. (https://economics.segodnya.ua/economics/finance/kompensaciya-za-razrushennoe-zhile-dadut-li-ukraincam-pravo-vybora-1614348.html)
Деньги владелец разрушенного дома может получить двумя способами:
Перечислением на специальный счет;
В виде оплаты строительства (восстановления) поврежденного имущества.
Стоит учесть, что максимальная площадь жилья, за которое можно получить компенсацию, не должна превышать 150 м².
Компенсировать будут не деньгами, а новыми квартирами или домами для пострадавших.
"Рассчитываем, что будет такая возможность, когда человек будет сам выбирать. Например, у нее разрушена квартира в городе Харькове, она сможет выбирать другой город. И наоборот - если разрушена квартира в другом городе, она сможет выбирать квартиру в Харькове", - пояснила председатель партии "Слуга народа", народный депутат Елена Шуляк.
Россияне лишили жилья почти 220 тысяч украинцев.
«На сегодняшний день рашисты уже оставили без жилья более 219,6 тысяч человек. Это 37 550 уникальных адресов по всей Украине! Это более 3600 объектов культурного наследия… Информационные заявки продолжают поступать и больно представить цифры, которые будем в конечном итоге после нашей победы», – заявила председатель партии «Слуга народа» Елена Шуляк.
Владельцы жилья, поврежденного или уничтоженного в результате боевых действий, теперь могут подать заявку на компенсацию не только в приложении, но и на портале «Дія».
Чтобы подать заявку необходимо:
1. Авторизоваться на портале по ссылке
https://diia.gov.ua/services/poshkodzhene-majno.
2. Заполнить форму.
3. Проверить информацию и отправить сообщение.
Если вы самостоятельно не можете этого сделать, обратитесь за помощью в Центры предоставления административных услуг или к нотариусам.
Когда начнется процедура оценки разрушений и компенсации за них, вас проинформируют. Если вы подавали заявку через приложение, делать это повторно на портале не нужно.
Владельцы разрушенного войной жилья смогут выбирать место, где получить новый дом.
Об этом рассказала глава партии «Слуга народа» Елена Шуляк в эфире телемарафона.
«Разрушенные частные жилые дома, садовые и дачные дома будут отстраиваться государством на земельном участке, где они размещались.
Что касается квартир – на том же участке, где стоял многоквартирный дом, может быть построен аналогичный. Он также может быть возведен в том же квартале или микрорайоне. Но мы специально не ограничиваем привязку к месту жительства, потому люди смогут сами выбрать населенный пункт, где хотят жить», – заявила Шуляк.
Как зарегистрировать поврежденное/разрушенное имущество?
1. Владелец поврежденного/разрушенного дома или квартиры может самостоятельно подать заявление через Дію (на сайте или в приложении).
Если у вас нет возможности воспользоваться онлайн-регистрацией, заявление можно подать через ЦНАП или у нотариуса.
Подать заявление можно независимо от того, где вы находитесь. Это касается как физических, так и юридических лиц.
2. Органы местного самоуправления создают специальные комиссии по осмотру поврежденного имущества.
После проверки объекта комиссия составляет акт обследования дома/квартиры.
В случае значительных повреждений органы местного самоуправления привлекают экспертов и составляют отчет о возможности дальнейшей эксплуатации здания.
3. Заявление и заключение комиссии по каждому отдельному объекту будут вноситься в Реестр поврежденного и уничтоженного имущества.
13239
Олена Шуляк сьогодні прокоментувала (https://t.me/strojkh/908), як відбуватиметься компенсація зруйнованого та виділення нового житла. Головне:
Якщо житло вже неможливо відновити, власникам будуть виділяти гроші.
Кожен зможе придбати квартиру чи дім там, де захоче.
Усі матимуть максимальну свободу у виборі місця проживання.
У проєкті закону про бюджет-2023 передбачено фінанси і механізми, за допомогою яких люди зможуть отримати компенсацію за пошкоджене і зруйноване житло, не чекаючи репарацій від рф.
Компенсация за разрушенное жилье: что нового?
Заявление на получение компенсации за уничтоженное жилье может подавать даже один совладелец. «В заявлении, которое подается одним из совладельцев, будет указываться информация о всех совладельцах. Такое заявление будет являться основанием для получения компенсации каждым из них. Если же кто-то из них с этим не согласен, законопроектом предусмотрен механизм подачи возражений», – А. Шуляк.
Заявление о предоставлении компенсации за уничтоженное войной жилье может быть подано наследником собственника жилья еще до получения свидетельства о праве на подражание. В таком случае свидетельство о праве на наследство представляется дополнительно после его получения.
Граждане имеют право самостоятельно выбрать географическую локацию для использования жилищного сертификата. Ключевым показателем здесь будет только сумма средств, которая будет сопоставима со стоимостью уничтоженного имущества.
Для того чтобы программа заработала, нужно принять законопроект 7198.
Через приложение "Дія" поступило уже более 320 тыс. сообщений о поврежденном и разрушенном жилье более 22 млн. квадратных метров. Для сравнения за год в Украине в эксплуатацию вводят чуть более 10 млн. квадратных метров жилья.
Компенсація за пошкоджене та знищене житло.
Інтерв'ю з О. Шуляк (https://t.me/strojkh/3515): нюанси та важливі моменти законопроекту №7198.
Президент Володимир Зеленський сьогодні, 17 березня, підписав законопроєкт №7198 про компенсацію за житло, зруйноване під час війни. Про це повідомляється на сайті парламенту.
Перші сертифікати на компенсацію за повністю зруйноване житло з'являться у застосунку «Дія» впродовж наступних 1-2 тижнів у межах програми «єВідновлення»
Про це Д. Шмигаль сказав на розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося у Харкові.
Які зміни відбулися у сумах компенсації «єВідновлення»
Господарі пошкоджених під час війни оселі зможуть отримати допомогу від держави для проведення не тільки поточного, а й капітального ремонту, а максимальну суму компенсації збільшувати з 200 тис. грн до 500 тис. грн. грн.
Такі новації у межах урядової програми «ЄВідновлення» працюють з 15 вересня 2023 року.
Як змінюватись розміри компенсації залежно від категорії ремонту та типу нерухомості, порядок виплат, а також рядки використання коштів для відновлення - дивіться у вкладенні.
Зверніть увагу: Для власників пошкодженого внаслідок військової агресії росії житла, які повністю відновили його власним коштом, діятиме спеціальна компенсаційна процедура. Докладніше про це - допишемо у майбутніх постах.
14283 14284 14285
Первые 4 жителя Чугуевской громады, чье имущество полностью разрушено, получат компенсацию в виде сертификата уже на этой неделе. Речь идет о суммах от 700 тыс. грн до нескольких миллионов.
gXow-Wmcp9Q
За будинок в 100 м2 (Харків) = 3065 425.03 грн
14286
Розмір компенсації за знищене житло становить:
Вср 22197.14 грн
Кр 1.381
Sзн 100
Віпов 22270 * 100
Ві 22197.14 х 1.381 х 100 ≥ 2 227 000.00
Ві 3 065 425.03 ≥ 2 227 000.00
Ві 3 065 425.03 грн
Обрахунок розміру компенсації у випадку приватного будинку відбувається за формулою: Ві=Вср х Кр х Sзн ≥ Віпов, де:
Ві – розмір компенсації, грн
Вср – 22197,14 – показник вартості 1 кв. метра індивідуальних житлових будинків
на вторинному ринку в цілому по Україні
Кр – регіональний коефіцієнт, який враховує відмінність ціни за 1 кв. метр
залежно від розташування знищеного об’єкта нерухомого майна (індивідуального житлового будинку);
Sзн – площа знищеного житла
Віпов – компенсація за знищений об’єкт нерухомого майна,
визначена за показником опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України,
яка обраховується за формулою Sзн х Пов, де:
Пов – показник опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України відповідно до місцезнаходження такого майна, грн.
Як будуть здійснюватися виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через рф агресію
Стартує черговий етап програми єВідновлення «Ремонт категорії Б»: максимальним розміром до 350 т. грн за квартиру і 500 т за приватний будинок. Гроші будуть надходити двома траншами. Спочатку 70% від погодженої суми, згодом – ще 30%.
«На відміну від першого етапу – виплатам на термінові ремонти розміром до 200 тисяч гривень – тут ми вводимо обовʼязкову систему подання звітів. Їх буде два. Перший – проміжний, коли використана перша частина траншу. І фінальний – коли ремонт вже зроблений»
, – про це повідомили в Міністерстві відновлення.
Важливо, другий транш може прийти лише після перевірки комісії місцевої ради.
14374
Як будуть здійснюватися виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через рф агресію
Стартує черговий етап програми єВідновлення «Ремонт категорії Б»: максимальним розміром до 350 т. грн за квартиру і 500 т за приватний будинок. Гроші будуть надходити двома траншами. Спочатку 70% від погодженої суми, згодом – ще 30%.
, – про це повідомили в Міністерстві відновлення.
Важливо, другий транш може прийти лише після перевірки комісії місцевої ради.
14374
Если взять максимальную сумму для квартиры 350 000 грн и квартиру площадью 65 м2, в результате получается цена ремонта с нуля 5385 грн м2 (материалы и работа). В долларах – это 135 за м2 ремонта.
Очень скромно. Втиснуться в эту сумму. И еще не факт, что для этого метража дадут максимальную компенсацию.
За будинок в 100 м2 (Харків) = 3065 425.03 грн
14286
Розмір компенсації за знищене житло становить:
Вср 22197.14 грн
Кр 1.381
Sзн 100
Віпов 22270 * 100
Ві 22197.14 х 1.381 х 100 ≥ 2 227 000.00
Ві 3 065 425.03 ≥ 2 227 000.00
Ві 3 065 425.03 грн
Обрахунок розміру компенсації у випадку приватного будинку відбувається за формулою: Ві=Вср х Кр х Sзн ≥ Віпов, де:
Ві – розмір компенсації, грн
Вср – 22197,14 – показник вартості 1 кв. метра індивідуальних житлових будинків
на вторинному ринку в цілому по Україні
Кр – регіональний коефіцієнт, який враховує відмінність ціни за 1 кв. метр
залежно від розташування знищеного об’єкта нерухомого майна (індивідуального житлового будинку);
Sзн – площа знищеного житла
Віпов – компенсація за знищений об’єкт нерухомого майна,
визначена за показником опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України,
яка обраховується за формулою Sзн х Пов, де:
Пов – показник опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України відповідно до місцезнаходження такого майна, грн.
Компенсация за разрушенный дом в Харькове около 500-600 доллларов за м2.
єВідновлення: Як отримати компенсацію від держави за житло, якщо втратив документи на право власності.
Ця ситуація зовсім не поодинока і дуже болюча для людей, які втратили як житло, так і документи.
Зараз є певна кількість українців, які хочуть подати заяву на виплату допомоги, але не можуть, бо Дія не відображає їх житло. Це унеможливлює й подачу заяви, адже наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) є обов'язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги в рамках програми єВідновлення.
Наразі передбачено два способи внесення інформації про власника до Державного реєстру прав на нерухоме майно: через сайт Дія або через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) чи нотаріуса. Інструкція у файлах
14591 14590 14592
Як надіслати електронні копії документів через Дію?
Нещодавно в Дії зʼявилась нова послуга — шеринг документів. Це сервіс, що дозволяє надсилати електронні копії документів за допомогою Дії відразу до системи компанії або установи.
Ніякої мороки з ксероксами, сканерами чи фото фізичних документів на телефоні.
Копії яких документів можна відправляти через Дію?
іD-картка;
закордонний паспорт;
картка платника податків;
свідоцтво про народження;
довідка ВПО;
водійське посвідчення;
техпаспорт;
студентський квиток;
документи про освіту.
Як працює шеринг документів?
Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача. У запиті є інформація, яка компанія і копії яких документів запитує.
Користувач підтверджує запит Дія.Підписом.
Копія «летить» у систему компанії або на e-mail. Представник компанії може прикріпити копію до відповідних заяв чи договорів.
Що потрібно для шерингу?
Вам достатньо мати в Дії документ, копію якого треба надіслати, та активований Дія.Підпис.
Мешканці Харківщини, які отримали грошову компенсацію для ремонту пошкодженого будинку або квартири у межах програми "єВідновлення", після закінчення відновлювальних робіт необхідно надати інформаційне повідомлення у застосунку Дія або через ЦНАП, а також відзвітувати про витрачені кошти за цільовим призначенням.
Повідомлення необхідно подати не пізніше ніж через 12 місяців після дати нарахування коштів для компенсацій категорії А та 18 місяців для компенсацій категорії Б.
Ремонт кат. А – сума компенсації не перевищує 200 000 грн
Ремонт кат. Б - сума компенсації від 200 000 до 500 000 грн
"Отримувачі грошової компенсації, які вчасно повідомлять про завершення робіт, потраплять під вибіркову перевірку – 5% від кількості поданих повідомлень. Ті, хто не повідомлять – потраплять під 100% перевірку цільового використання коштів"
У Харкові члени міської комісії, що оцінюють ступінь руйнувань житла задля нарахування виплат, зобов'язані працювати з відеореєстратором.
"Ми в кожного члена комісії, яка досліджує руйнації, зробили вебкамери з реєстратором. Ми бачимо, що коїться, коли проходить комісія. У нас є пам'ятка, реєстратор - і це унеможливлює всі корупційні ризики", - про це сьогодні під час круглого столу сказав І. Терехов.
Тут влада прокоментувала (https://t.me/strojkh/7275), як визначають суму компенсації.
Також у Харкові відкрився Спеціальний центр «єВідновлення» для надання кваліфікованої допомоги щодо відновлення пошкодженого та зруйнованого ворожими обстрілами житла.
Про це повідомляють у міськраді:
Його фахівці роз’яснюють, як правильно оформити документи для отримання компенсації від держави, і допомагають розібратися у складних питаннях, пов’язаних з відновленням оселі після обстрілів. У центрі також можна дізнатися інформацію про порядок виконання відновлювальних робіт.
Центр «єВідновлення» знаходиться за адресою: пл. Конституції, 16, 1-й поверх, кабінет №1 (з понеділка по четвер - з 8:00 до 17:00, у п’ятницю - з 8:00 до 15:45, перерва - з 12:00 до 12:45).
Відтепер забронювати житловий сертифікат тепер можна не тільки через застосунок Дія, але й через ЦНАП.
Що це означає пояснила О.Шуляк:
Можливість подати документи, якщо через ЦНАП, навіть ви дієте від імені власника.
Сервіс доступний для осіб без РНОКПП.
Більше зручності та рівний доступ до послуг для всіх громадян.
Прозорість: інформація зберігається в офіційному реєстрі.
Чи можна отримати компенсацію за кілька знищених об’єктів нерухомості?
Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна …» не містить обмежень по кількості об’єктів нерухомості, за які можна отримати компенсацію.
Тобто, неважливо чи в людини було три будинки чи один, і вони зазнали руйнування, вона має право подати заяву на отримання компенсації за кожен з таких об’єктів. Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 4 Закону «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна …», заява про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна подається щодо кожного знищеного об’єкта нерухомого майна окремо.
Тобто, якщо є 2 знищені житлові об’єкти, заяви подаються також дві — на кожен об’єкт окремо.
Компенсація за знищену квартиру, інше житлове приміщення в будівлі, складову частину об’єкта будівництва (квартиру, інше житлове приміщення в будівлі), що прийняті в експлуатацію, здійснюється виключно шляхом надання житлового сертифіката на придбання житла.
Джерело: Юридичний порадник ВПО
150 мільйонів євро на житлові проекти. Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) ухвалив рішення про додаткове фінансування (https://t.me/strojkh/10531) двох житлових проєктів в Україні.
Як розподілять кошти?
100 млн євро – на компенсацію за знищене житло в межах програми «HOME: Компенсація за знищене житло», що існує у рамках програми єВідновлення. Це дасть можливість близько 3 000 сімей придбати нові оселі.
50 млн євро – на пільгове кредитування житла для ВПО. 1 460 родин зможуть отримати доступне житло за умовами 3% річних, 6% початкового внеску, до 30 років погашення.
Хто має пріоритет?
ВПО, які втратили житло.
Захисники та Захисниці України.
Особи з інвалідністю.
Багатодітні родини.
HOME реалізується згідно з Рамковою угодою між Україною та БРРЄ і є важливою складовою забезпечення житлом постраждалих від війни.
ВПО, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть першочергово отримати компенсацію на нове житло за програмою «єВідновлення». Виплати отримають громадяни, які до цього не подавалися на компенсацію
На початку лютого стали доступні компенсації на придбання нового житла для осіб, що мають статус ВПО.
Скористатися програмою можуть українці зі статусом ВПО, які втратили свою єдину нерухомість. Послуга доступна для знищеного житла на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.
Якщо громадянин має статус переселенця, але не має житлового сертифіката, потрібно зареєструвати зруйноване житло через портал або застосунок «Дія», подати заяву на компенсацію та дочекатися рішення комісії й отримання сертифіката.
Якщо сертифікат вже є, але кошти ще не заброньовано, потрібно подати заявку на бронювання через «Дія» або ЦНАП. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження наявності коштів, щоб завершити процес і придбати нове житло передбачено 30 днів.
ВПО, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть першочергово отримати компенсацію на нове житло за програмою «єВідновлення». Виплати отримають громадяни, які до цього не подавалися на компенсацію
На початку лютого стали доступні компенсації на придбання нового житла для осіб, що мають статус ВПО.
Скористатися програмою можуть українці зі статусом ВПО, які втратили свою єдину нерухомість. Послуга доступна для знищеного житла на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.
Якщо громадянин має статус переселенця, але не має житлового сертифіката, потрібно зареєструвати зруйноване житло через портал або застосунок «Дія», подати заяву на компенсацію та дочекатися рішення комісії й отримання сертифіката.
Якщо сертифікат вже є, але кошти ще не заброньовано, потрібно подати заявку на бронювання через «Дія» або ЦНАП. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження наявності коштів, щоб завершити процес і придбати нове житло передбачено 30 днів.
Вже понад місяць працюють компенсації за втрачене житло для внутрішньо переміщених осіб за програмою єВідновлення. За цей час 1500 сімей стали власниками нових домівок. Хто матиме пріоритетне право (https://t.me/strojkh/10283).
За яких умов можна скористатися програмою?
Необхідно мати дійсну довідку ВПО. Якщо такої немає, то її можна отримати через: ЦНАП, мобільний застосунок або портал Дія, виконавчі органи сільських, селищних та міських рад.
Знищене житло має знаходитись на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.
Знищене житло було єдиним житлом у власності громадянина.
Якщо ви відповідаєте вище переліченим критеріям, можете подати заяву на отримання житлового сертифіката єВідновлення через застосунок або портал Дія чи ЦНАП.
Якщо ви вже маєте житловий сертифікат і відповідаєте умовам програми, можете забронювати кошти по ньому через застосунок або портал Дія чи ЦНАП.
Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні 31 березня, повідомив глава уряду Денис Шмигаль.
Отримуйте компенсацію за знищене житло та самостійно будуйте новий будинок на своїй землі. Відновлюйте, якщо ви власник земельної ділянки на території, де немає активних бойових дій”, – повідомив Федоров та уточнив, що перші 600 сімей отримають кошти на відновлення на власній ділянці вже цього тижня, тобто до 6 квітня.
Щоб отримати кошти заздалегідь, необхідно подати заяву про отримання компенсації за знищене житло, обравши грошову компенсацію через Дію або в ЦНАПі. Щоб скористатися послугою онлайн, потрібно:
у Дії у розділі “Сервіси” вибрати єВідновлення;
зі списку вибрати “Виплата на будівництво” та клікнути “Докладніше”;
натиснути “Переглянути деталі” та перевірити дані;
клікнути “Вибрати об’єкт” і вибрати об’єкт, на якому розпочнеться будівництво;
натиснути “Підтвердити” й обрати рахунок для виплати;
перевірити особисті дані та натисніть “Надіслати”.
Після розгляду буде призначено суму компенсації, яка відобразиться в Дії. Наступним кроком стане реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт на порталі Дія або в ЦНАПі.
При цьому, як уточнюють у Міністерстві розвитку громад та територій, отримання коштів відбувається у два етапи: спочатку 50%, а після звіту ще 50%. Звіт подається після того, як витрачено 90% першого траншу компенсації. Також потрібно припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості, але тільки після того, як буде нараховано компенсацію у Дії.
Гроші можна витратити на будматеріали, будівельні роботи та розробку документації.
За ці кошти будемо виплачувати компенсації власникам знищеного житла за програмою єВідновлення. Уряд залучив 100 млн євро або понад 4,8 млрд грн від Банку розвитку Ради Європи в межах проєкту НОME, - Д. Шмигаль
Минулого року Банк допоміг профінансувати 2,8 тисяч житлових сертифікатів. Завдяки новому фінансуванню зможемо оплатити ще 3,6 тисяч сертифікатів на придбання житла.
Також ухвалюємо рішення щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Банк розвитку Ради Європи надає Україні 50 млн євро. Цих коштів вистачить на пільгове кредитування для близько 1100 родин ВПО.
Крім того, проєкти відновлення в житловій сфері нам допомагає фінансувати Світовий банк, зокрема через ініціативу НОРЕ. За її рахунок уже понад 87 тисяч українців отримали відшкодування за пошкоджене житло. А також плануємо в межах проєкту НОРЕ відновити до 200 багатоповерхівок.
Два роки дії програми "єВідновлення". У ХОВА підбили підсумки, як працює "єВідновлення" в Харківській області
За два роки дії програми "єВідновлення" жителі Харківської області використали понад 2800 житлових сертифікатів.
Від початку дії "єВідновлення" в 37 територіальних громадах Харківської області профільними комісіями сформовано 6 176 сертифікатів з надання компенсації за знищене майно на загальну суму понад 8,3 млрд грн.
Загалом уже використано 2 833 житлових сертифікатів, отриманих за зруйноване житло в Харківській області. За рахунок сертифікатів заявники Харківської області придбали 2 049 об'єктів житла на території регіону - 1 668 квартир і 381 приватний житловий будинок. Загальна вартість придбаного майна становить понад 3,5 млрд грн, - О. Синєгубов.
Powered by vBulletin® Version 4.2.0 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved. Переклад: активісти vBSupport.org