PDA

Перегляд повної версії : Проєкти відбудови будинків на Північній Салтівці



Олег
07.05.2024, 13:12
Проєкти відбудови будинків на Північній Салтівці пропонують розробити архітекторам: Благодійна організація Norman Foster Foundation спільно з українськими та міжнародними партнерами оголосила конкурс Kharkiv Housing Challenge

Конкурс є частиною великого проєкту Kharkiv concept Masterplan, у якому свої зусилля об’єднали Norman Foster Foundation, Харківська міська рада, Європейська економічна комісія ООН, бюро Arup, Kharkiv Architects Group та ініціатива UN4UkrainianCities.

Конкурс зосереджений на Північній Салтівці

14596

«Конкурс шукає рішення, які подолають розрив між інноваційним дизайном і практичним застосуванням. Завдання полягає в тому, щоб розробити модульну систему, здатну модернізувати існуючі бетонні панельні будинки та покращити громадські простори, зосередившись на створенні безпечних, енергоефективних та яскравих районів»
Подати свою заявку можна на сайті конкурсу (https://architecturecompetitions.com/kharkivhousingchallenge/). У складі журі Н. Фостер, І.Терехов, українські та європейські архітектори.

Строитель
07.05.2024, 13:30
Будем надеяться...

malinka
09.05.2024, 07:46
Комментарий Игоря Терехова:

14600

Участь у конкурсі платна. Вимоги до учасників високі. Дедлайн реєстрації 12.09.2024р. Оголошення переможців 17.10.2024р.

Maks
15.10.2024, 19:52
Якою має стати відбудована Північна Салтівка: харків’ян запрошують взяти участь в опитуванні.

Про старт опитування повідомила доцентка Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова Людмила Швець.

«Шановні Харківʼяни! Все що відбувається з нашим містом це виклики сьогодення, але ми маємо вірити у майбутнє. В рамках міжнародного та міждисциплінарного дослідження з резілієнтного відновлення великих житлових районів (студенти та викладачі університетів ХНУМГ ім. О.М.Бекетова Л. Швець, КНУБА Н. Антоненко, за підтримки Технічного університету Берліна) проводимо опитування мешканців міста з приводу їх потреб та бачення процесу відбудови міста й зокрема району Північна Салтівка. Опитування анонімне. Взяти участь можуть всі Харків’яни! и», — вказано в описі.

Посилання (https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=84zhtMAsb0Svt_PGXPnW2NhhyRGRkqFFsFEf0fOSf8tUNU5WT0QwT1NPVDBBQ1BRRVFXSVA5VVRLRS4u&fbclid=IwY2xjawF4kH5leHRuA2FlbQIxMQABHczaOZ1cMuDyDAw1VS0L4SrDxRoLESpo50zWkVea89PO6Se52s5nk3igUw_aem_qw8jDTW-BGAHt2_fF1wkRw). Опитування анонімне, взяти участь можуть всі охочі жителі Харкова.

malinka
22.10.2024, 09:25
Мер показав роботи переможців конкурсу проектів з відновлення Північної Салтівки

14937 14938 14939 14940 14941 14942 14943 14944


Цей конкурс для нас — не лише відбудова. Це унікальна можливість створити новий Харків — ідеальне місто майбутнього, яке стане символом безпеки, комфорту та сучасних стандартів життя.

У конкурсі взяли участь 258 учасників з усього світу, троє з яких, за оцінками журі, і стали переможцями.

Я мав можливість ознайомитися з більшістю робіт, і, повірте, кожна з них мала свою особливість. У когось були унікальні рішення щодо фасадів, у інших — надзвичайно ефективні укриття, а хтось запропонував інноваційні підходи до енергоефективності. Всі ці елементи важливі, і в подальшому ми плануємо комбінувати їх.

Вже наступного року ми почнемо перетворювати ці проєкти на реальні дизайн-рішення, які потім втілимо у будівництві.

Олег
22.10.2024, 10:18
Три найкращі проєкти, вчора було рішення журі, що вони стали переможцями. Це – дуже цікаві проєкти, які зроблені із використанням перероблених матеріалів, які залишаються після «прильотів». Крім цього, цікаві дуже проєкти, бо там застосовані енергоощадні технології, там є паркінги подвійного призначення і дуже цікаво обладнані бомбосховища”, – сказав Терехов.

Результати конкурсу щодо відновлення Північної Салтівки, які вчора оголосили:

переміг проєкт «Зцілення Харкова: від руїн до відродження», який фокусується на зміцненні будівель за допомогою перероблених матеріалів місцевого виробництва, підвищеної безпеки, доступності та теплоізоляції, а також розширення житлового простору завдяки зимовим садам та терасам.

14945 14946 14947 14948

Конструкцію існуючих житлових будинків укріпити якісними конструктивними решітками місцевого виробництва з бетону та арматури, для виготовлення яких використовують подрібнені залишки зруйнованих будівельних конструкцій. Вони забезпечать певний рівень безпеки (конструктивна цілісність будівлі не буде порушена в разі руйнування окремих елементів), а також альтернативні шляхи евакуації та додаткові ліфти для доступності. Така конструкція забезпечить не тільки посилення, але й забезпечить необхідну додаткову теплоізоляцію та додаткову житлову площу у вигляді розширених зимових садів і терас, - Терехов.

Друге місце посів проєкт «Цвітіння назустріч сонцю» (Китай), який передбачає розширення житла новими фасадами, додавання балконів для озеленення та ін.

14949 14950 14951 14952

Проект пропонує комплексний підхід до вирішення архітектурних, економічних, соціальних і культурних завдань реконструкції. Поєднуючи архітектуру з сільським господарством, проект зосереджується на створенні просторів для вирощування соняшнику, символу української ідентичності, для сприяння самозабезпеченню та продовольчій безпеці. Він пропонує різні втручання на основі ступеня пошкодження будівлі, включаючи фрагменти зруйнованих конструкцій у громадські простори як нагадування про стійкість. Проект розширює житло за допомогою нових фасадів, додає озеленені балкони та включає громадські об’єкти, такі як бібліотека та озеленення. У ньому також йдеться про управління водними ресурсами, модульні системи та послідовність будівництва, зосереджуючись на відбудові громади та стійкості Харкова.

Третє місце посів проєкт «Modus Vita» (Туреччина), який пропонує модульну систему підземних укриттів із використанням високоміцних бетонних панелей, у тому числі для проведення громадських заходів.

14953 14954 14955 14956

Цей проект пропонує модульну систему для підземних укриттів з використанням високоміцних бетонних панелей, що дозволяє гнучко використовувати для публічних заходів у мирний час і укриття під час конфлікту. У громадських місцях частково збережені існуючі конструкції та модульні доповнення сприятимуть соціальній та комерційній взаємодії, особливо поблизу доріг або громадського транспорту. Багатошарова система ізоляції підвищить енергоефективність фасадів житлових будинків, а пошкоджені секції будівель будуть замінені стандартними заводськими блоками для подальшого проживання або перетворення на громадські приміщення. Цей підхід збалансовує реставрацію з можливістю адаптації, одночасно задовольняючи потреби як житлових, так і громадських потреб.

Планується реалізація модульної системи підземних укриттів, побудованих з використанням спеціально розроблених бетонних панелей з високою міцністю, які також дозволяють гнучко використовувати простір як у мирний, так і в конфліктний час. Пошкоджені частини житлових будинків пропонується замінити уніфікованими блоками заводського виготовлення для подальшого проживання або використання як громадського простору з частковим збереженням обʼєму
руйнування, - Терехов.