Показано з 1 по 4 з 4

Тема: Покрівельний пиріг: обираємо утеплювачПоделиться
 1. #1

  За умовчанням Покрівельний пиріг: обираємо утеплювач

  Надійний дах над головою - цей вираз давно втратив своє переносне значення. Сучасні дахи зводяться з урахуванням найвищих вимог до надійності: захищають від атмосферних опадів, холодів та інше. Однак з будь-яких правил завжди знайдуться винятки. І якщо покрівля не радувала теплом в цьому сезоні, чому б не подбати про поліпшення її теплоізоляційних властивостей на майбутнє вже зараз? .. Про вибір і устаткування «правильної» теплоізоляції розповімо в нашій статті.
  [attachment=0:1pbbzy72]pirog.jpg[/attachment:1pbbzy72]
  Скатна або плоска?
  Залежно від кута нахилу ската до обрію покрівлі можуть бути віднесені до скатних або плоских. За конструкцією скатна покрівля являє собою систему крокв, монтованих кожні 60 - 100 см. Порожнечі між кроквами заповнюють теплоізоляцією, поверх якої кріплять гідроізоляцію. Зверху дах захищає покрівельне покриття (черепиця, сталь, м'яка покрівля й т.п.). Як правило, між покриттям і мембраною влаштовують повітряний прошарок в 50 мм, для чого використовують бруски, на які кріплять обрешітку. Під шар пароізоляції кріплять облицювальний матеріал (вагонку, гіпсокартон та ін.)
  Пристрій плоских покрівель багато в чому схожий з конструкцією скатних: утеплювач розміщують між пароізоляцією і гідроізоляцією. Якщо «фундаментом» плоскої покрівлі служить залізобетонна конструкція, теплоізоляцію приклеюють до підстави, якщо металевий профільований лист - монтують за допомогою механічного кріплення. Пароізоляція, виконана з поліетилену і пропилену, називається плівковою, з бітуму або полімербітума - наплавляється. Остання вважається більш ефективною, оскільки відсутність швів гарантує абсолютний захист від проникнення водяної пари в теплоізоляційний матеріал.
  При влаштуванні плоскої покрівлі між теплоізоляційним і гідроізоляційним шаром часто використовують стяжку. Її необхідність обумовлена застосуванням недостатньо щільного матеріалу, що володіє низьким показником міцності на стиск. У цьому випадку стяжку виконують з азбестових і шиферних листів (суху) або з цементно-піщаного розчину (мокру). Застосування стяжки в пристрої покрівлі небажано, оскільки вона збільшує навантаження на підставу, а також терміни виконання роботи (особливо мокра стяжка). Замість неї рекомендують використовувати мінераловатні плити подвійної щільності або комбінацію полістиролу і жорстких плит на основі мінеральної вати.
  Попит народжує пропозицію
  В даний час для утеплення покрівлі використовують як волокнисту, так і пористу теплоізоляцію. Перша група припускає використання скловолокна та мінеральної вати на основі базальтових груп, друга - пінопласту, відомого як ПСБ (EPS), і екструдованого пінополістиролу (XPS). Деяка частка покрівель утеплюється натуральними матеріалами - Ековата, ДСП, ДВП, очеретовими плитами - але їх частка невелика. Комбінований матеріал на зразок склопластику також використовується рідко через високу вартість.
  Розподіл між пінополістиролом і волокнистими матеріалами нерівнозначно. В силу технічних характеристик лідирують матеріали на основі мінерального волокна. У деяких секторах споживання пінополістиролу не перевищує 10% (будівництво та ремонт комерційних і громадських будівель), в інших становить біля 50% (будівництво та ремонт промислових будівель). Що стосується житлового фонду, в багатоповерховому будівництві відношення волокнистої теплоізоляції до полістирольної складає 7/3, в малоповерховому - 4/5.
  Як правило, теплоізоляція на основі екструдованого пінополістиролу використовується при влаштуванні інверсійної покрівлі, утеплювач з мінеральної вати - для класичної плоскої покрівлі. У разі застосування полістиролу пароізоляція не використовується.
  Властивості утеплювача = ефективність теплоізоляції.
  Щоб оцінити ефективність застосування різних матеріалів в якості покрівельної теплоізоляції, фахівці рекомендують звернути увагу на їх властивості.
  Щільність. Щільність теплоізоляційних плит з волокнистих матеріалів значно перевищує щільність пінополістирольної продукції: утеплювач з мінеральної вати в 4,5 рази важча, ніж плита аналогічних розмірів з екструдованого пінополістиролу, і в 8,5 рази важче плити з пінопласту. Плити на основі скловолокна в два рази легше плит на основі базальтових порід.
  Горючість. Всі волокнисті матеріали є негорючими, в той час як утеплювачам на основі полістиролу присвоюється клас горючості Г1 або Г4. Для теплоізоляційних плит на основі EPS XPS характерні займистість і високий рівень тепловиділення. Більш того, при горінні вони виділяють токсичні речовини. Основним доводом з боку виробників полістирольної теплоізоляції в даному випадку є те, що при горінні волокнистих матеріалів відбувається виділення фенолформальдегідних сполук, що використовуються в якості сполучних. Дані речовини також є отруйними. Крім того, при виділенні зв'язуючих плита не здатна зберігати свої форми, так як відбувається осипання волокон.
  В якості іншого аргументу наводять той факт, що полістирол використовується не сам по собі, а в якості прошарку в «покрівельному пирозі». Підставою в даній конструкції є залізобетонна плита, для якої характерна висока вогнестійкість. При загорянні верхніх шарів залізобетон буде перешкоджати проникненню полум'я у середину приміщення. Однак не варто забувати, що в якості нижнього шару використовується не тільки залізобетонна плита, але і профільований настил, для якого характерна низька вогнестійкість.
  Паропроникність. Найбільш високий цей показник у скловолокнистих матеріалів, найбільш низький - у екструдованого полістиролу. Висока паропроникність волокнистих матеріалів пояснюється відкритою структурою. Для екструзії характерна закрита структура комірок. Оптимальним є середній показник паропроникності (μ = 0,25 мг / м • год • Па), оскільки матеріал з високим показником дозволяє будівлі дихати і запобігає конденсації водяної пари в конструкцію. З іншого боку, чим більше водяної пари проходить через матеріал, тим нижче його теплоізоляційні властивості, оскільки вода має високу теплопровідність. Це пояснює, чому для матеріалів з низькою паропроникністю характерні більш низькі показники теплопровідності і чому екструдований пінополістирол забезпечує покрівлі більший захист від витоку тепла (холоду), ніж утеплювач зі скловолокна.
  Водопоглинання. При високому водопоглинанні старіння утеплювача відбувається значно швидше за рахунок частого стиснення і розширення при змінних температурах. Крім того, по мірі насичення водою теплоізоляційні властивості матеріалу знижуються. Отже, чим нижче водопоглинання за об'ємом, тим краще матеріал. З цієї точки зору найбільш оптимальним для утеплення покрівель є екструдований пінополістирол.
  Температурний режим. Широкий діапазон робочих температур властивий мінеральній ваті: -180 - +600 ° С. Для теплоізоляції на основі скловолокна він становить -60 - +450 ° С, на основі пінополістиролу - 65 - +69 ° С. Покрівля будівлі рідко піддається впливу температур нижче -70 ° С і вище +70 ° С. Однак, за словами фахівців, чим ширший діапазон робочих температур, тим краще.
  Мініатюри Мініатюри Натисніть на зображення для збільшення. 

	Назва:	pirog.jpg 
	Переглядів:	68 
	Розмір:	88.5 Кб 
	ID:	928  

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  Реєстрація
  Always
  Повідомлень
  Many
   

 3. #2
  Зацепился
  Реєстрація
  08.02.2013
  Адреса
  Харьков
  Повідомлень
  24
  Thanks
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  За умовчанням Re: Покрівельний пиріг: обираємо утеплювач

  ...

 4. #3

  За умовчанням Re: Покрівельний пиріг: обираємо утеплювач

  Цитата Повідомлення від tnua
  Плити на основі скловолокна в два рази легше плит на основі базальтових порід.
  Плиты существуют разной плотности.

 5. #4
  Строй Ангел Аватар для Технолог
  Реєстрація
  15.12.2012
  Адреса
  Местные мы!
  Повідомлень
  2,000
  Thanks
  26
  Thanked 72 Times in 68 Posts

  За умовчанням Re: Покрівельний пиріг: обираємо утеплювач

  думается Оптимально все-таки базальтовой ватой утеплять плоскость кровли///
  Капитальное Строительство с первых рук !
  068-920-73-16
  063-168-67-98
  066-867-61-44

  Звоните и Вам помогут!

Ваші права

 • Ви не можете створювати нові теми
 • Ви не можете відповідати в темах
 • Ви не можете прикріплювати вкладення
 • Ви не можете редагувати свої повідомлення
 •  

Яндекс.Метрика