-
Супер-модератор
Відходи руйнувань та повторне їх використання
В Австралії побудували мобільний завод MCC, що є пересувним транспортним контейнером, який можна швидко розгорнути в районах стихійних лих або військових дій – його протестують на Київщині
Цей мобільний завод здатен перетворювати уламки та відходи зруйнованих будівель на цеглу, використовуючи розмелений порошок, воду та невелику кількість цементу.
Крім того, завод може використовувати інші відходи, такі як пластикові пляшки, скло та шахтні хвости. Ця мобільна виробнича машина приписується компанії Mobile Crisis Construction (MCC). Просте розгортання і можливість використання уламків та відходів зробили цей мобільний завод привабливим інструментом для відновлення житла та інфраструктури в Україні.

Мобільний завод перетворює щебінь від зруйнованих будівель у цеглини, які можна з'єднувати одна з одною, як у конструкторі Lego, створюючи конструкції без використання розчину. Після багаторічних розробок перший мобільний цегельний завод вирушає до України, щоб сприяти відновленню зруйнованого житла та інфраструктури.
Мобільний завод MCC з виробництва блоків, що міститься у стандартний 10-футовий (3-метровий) транспортний контейнер, має компактні розміри, що дозволяє швидко його розгорнути в зонах стихійних лих або воєнних дій. Він готовий використовувати щебінь та відходи, доступні в цих регіонах.
Мінізаводу необхідний дизельний генератор і окремий молотковий млин для переробки сміття та відходів у дрібний порошок, який згодом подається в машину. Крім щебеню, можна використовувати й інші види відходів, наприклад, пластикові пляшки та скло.

Після запуску завод зможе виробляти 8000 цегли Crisis Blocks або LayGo Blocks щодня. MCC заявляє, що цієї кількості вистачає для будівництва однієї школи, трьох великих будинків або десяти об'єднаних будинків за тиждень. Цегла має замкову конструкцію, що дозволяє укладати їх без використання розчину, що особливо важливо в регіонах, де його може не вистачати.
Модульна цегла, яку можна замінювати одна одною, може бути виготовлена в різних розмірах, таких як 100 x 100 мм, 200 x 100 мм, 300 x 100 мм і 240 x 120 мм. Верхню форму можна замінити для створення блоків із плоскою верхньою частиною, призначених для підвіконь та верхніх частин стін.

Якщо необхідно укладати блоки у горизонтальному положенні, завод може виготовити бруківку різної висоти. Блоки вимагають семи днів для затвердіння та висихання, перш ніж їх можна буде використовувати у будівництві, а повної міцності вони досягають через 28 днів.
Конструкція без використання розчину дає можливість некваліфікованим робітникам легко зводити стіни. У блоках передбачені отвори для вертикально встановленої арматури, що дозволяє проходити через цеглу і забезпечує додаткову міцність. Компанія MCC стверджує, що її блоки та стіни, побудовані за їх допомогою, мають стійкість до землетрусів та пожеж, а також показують відмінні характеристики порівняно з традиційною цегляною кладкою.
Мінізавод спочатку буде призначений для сприяння відновленню району поблизу Києва, проте MCC має намір розширити постачання обладнання і на інші регіони.
-
-
03.08.2024 17:38
# ADS
Circuit advertisement
-
Супер-модератор
У вересні в Харкові розпочнеться переробка відходів руйнувань
Комунальники опанували новітнє обладнання, подароване японським урядом. За період повномасштабного вторгнення внаслідок ворожих обстрілів міста накопичено близько 16 тис. т відходів руйнації. Завдяки цьому Харків поступово розв'яже проблему накопичення таких відходів.
-
-
Супер-модератор
Від руїн до зелених будівельних матеріалів: в Україні стартував британсько-український проєкт
Британці запускають в Україні лінію з переробки бетону від зруйнованих будівель. Safe, Sustainable, and Swift Reconstruction of Ukraine (S3) — це мобільна виробнича лінія (спеціально обладнана ватнажівка), що переробляє вторинний бетон на енергоефективні та низьковуглецеві будівельні матеріали. Бетонне сміття переробляють на крупну фракцію, дрібну фракцію та цементний порошок.
Портативне обладнання дозволяє визначити на місці, які відходи придатні для вторинної переробки: відрізнити звичайний бетон від лужноактивованого, а також виявити азбестові волокна.
Проєкт S3 об’єднав експертів із Шеффілдського університету, Університету Лідса, громадської організації ReThink, Оксфордського університету, Імперіал коледжу Лондона, компанії C2CA, університету «Львівська політехніка» Університету водного господарства та природокористування та компанії Eco+Logic. Він є переможцем конкурсу InnovateUkraine, що фінансується урядом Великої Британії.
-
Мітки цієї теми
Ваші права
- Ви не можете створювати нові теми
- Ви не можете відповідати в темах
- Ви не можете прикріплювати вкладення
- Ви не можете редагувати свої повідомлення
-
Правила форуму